Žaidimo santrauka

Šiandien nėra daug vaizdo žaidimų, kurie įkvėptų tokį žaidėjų kūrybiškumą kaip "Minecraft". Žaidimas, kurio vizualinis dizainas yra gana unikalus ir kaimiškas, iki šiol yra subūręs vieną didžiausių interneto žaidėjų bendruomenių ir tapęs populiariosios kultūros fenomenu. Neretai parduotuvėse galima rasti Minecraft drabužių, žaislų ir aksesuarų, kurie žymi šio žaidimo įtaką šiandieniniam pasauliui.

Minecraft pagrįstas smėlio dėžės koncepcija. Tai reiškia, kad jo esmė nėra tikrasis "žaidimas", o žaidėjai gali laisvai kurti savo unikalius pasaulius, dizainus, koncepcijas ir įgyvendinti įvairias technikas, kad sukurtų savo vaizduotės žaidimus - panašiai kaip tai daro maži vaikai, žaidžiantys smėlio dėžėse. Minecraft - tai neribotos erdvės pasaulis, kuriame žaidėjai gali sukurti bet kokį kūrinį, apie kurį tik svajoja, ir kurį riboja tik žaidime esantys blokų pasirinkimai, o jų yra daug ir beveik neribotas skaičius. Tam tikra prasme "Minecraft" yra nuolat besivystantis pasaulis, kuriame pačią žaidimo patirtį riboja tik žaidėjo vaizduotė. Nėra dviejų vienodų žaidimo dienų, ir žaidėjams visuomet bus prieinami nauji potyriai, kol bus kūrybingų protų, galinčių kurti įdomius, jaudinančius scenarijus ar koncepcijas.

Tai nereiškia, kad nėra žaidimo, kuriuo žaidėjai galėtų mėgautis nuo pat pradžių. Žaidėjai gali pasirinkti išlikimo žaidimą, kuris yra integruotas į pagrindinį paketą. Čia žaidėjai valdys savo veikėją ir turės surinkti visus įmanomus išteklius, kad galėtų pradėti statyti pastogę, įrankius ir kitus reikmenis, kad išgyventų dieną. Ankstyvosios išlikimo režimo dalys yra bene sunkiausios, nes žaidėjai lenktyniaus su laiku, kad išvengtų nakties pavojų, ir neturės daug išteklių, kuriais galėtų apsisaugoti. Kai kuriuose žaidėjų sukurtuose žaidimuose atėjus nakčiai žaidėjų laukia zombių apokalipsė ir šie zombiai aplinkiniam pasauliui sukels gana katastrofišką destrukciją, kol žaidėjai sugebės juos užmušti arba liks apsaugoti savo slėptuvėje iki saulėtekio.

Nors daiktų kūrimas yra vienas svarbiausių dalykų, kuriuos žaidėjai gali daryti žaidime, "Minecraft" nepateikia daug rekomendacijų, ką iš tikrųjų daryti su savo kūriniais ir kaip naudoti išteklius. Laimei, bendruomenė tai supranta ir paprastai įsikiša į pagalbą naujiems žaidėjams, kai jie tik pradeda savo kelionę žaidime. Taip pat ir knygose yra daugybė informacijos tiek internete, tiek ne internete, kad galėtumėte puikiai išnaudoti viską, ką žaidimas gali pasiūlyti.

Minecraft tikrai nelaimės apdovanojimų už savo vaizdus, tačiau 8 bitų personažų dizainas nukelia žaidėjus į ankstesnius vaizdo žaidimų laikus, kai tai buvo visiška mada ir visa tai, kas techniškai buvo įmanoma su tuo metu turimomis technologijomis. Vis dėlto "Minecraft" veikėjo dizainas tapo savotišku popkultūros simboliu, o kiti šiuo metu rinkoje pirmaujantys vaizdo žaidimai perėmė šį veikėjo dizainą ir įdiegė jį į savo žaidimus.

Žaidėjams, norintiems atsikratyti "įprastų žaidimų" monotonijos, būtų gerai išbandyti "Minecraft". Tai neabejotinai žaidimas, kurį žaidžiant galima praleisti kelias valandas vos pradėjus, o tikrai meniški potyriai laukia tų, kurie pasiruošę šiam žaidimui atsiduoti ilgiau.


Žaidimo informacija
Išleidimo data 2011 m. lapkričio 18 d.
Leidėjas Mojang Studios
Bendras įvertinimas 84%
Įvertintas turinys E10+ (Everyone 10+)
Žaidimo režimai Vienas žaidėjas, Daugelio žaidėjų, Kooperatyvas, Masinis daugelio žaidėjų internetas (MMO), Padalytas ekranas
Žaidėjų perspektyvos Trečiasis asmuo, Pirmasis asmuo, Virtualioji realybė
Žanrai Nuotykių, Simuliatorius
Išvaizdos temos Išgyvenimas, Atviras pasaulis, Fantazija, Smėlio dėžė, Vaikai
Platformos Linux, PC (Microsoft Windows), Mac